TDK CGA3E2X8R1E104K080AA
25V 100nF X8R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
ODG (Origin Data Global)
Datasheet16 页7 年前
Newark
Farnell
TME
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-55.30%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
X8R
X8R
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
CGA Series 0603 0.1 uF 50 V ±10% Tolerance X8R Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.1uF 50V X8R 10% Pad SMD 0603 Conductive Epoxy 150C T/R Automotive AEC-Q200
KYOCERA AVX12065F104K4T2A
1206 Standard 100nF Ceramic Multilayer Cap; 50VDC; +150C; X8R Dielectric; +/-10% SMD
描述
CGA Series 0603 0.1 uF 25 V ±10 % Tolerance X8R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.1uF 25V X8R 10% Pad SMD 0603 150C Automotive T/R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.1μF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X8R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 0.1uF 25V X8R 10% SMD 0603 150°C Punched Paper T/R
Avnet Japan
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 25, CAP VALUE: 100000, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.80 ± 0.10
CAP CERAMIC, 0.1UF, 25V, X8R, 0603, FULL REEL
TDK - CGA3E2X8R1E104K080AA - SMD flerskiktig keramisk kondensator, 0.1 µF, 25 V, 0603 [1608 Metrisk], ± 10%, X8R, CGA Serien
Ceramic Capacitor, 0.1Uf, 25V, X8R, 0603, Full Reel; Capacitance:0.1Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X8R; Product Range:Cga Series Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA3E2X8R1E104K080AA.