TDK CGA3E2X5R1H223M080AA
50V 22nF X5R 卤20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet23 页4 年前
Upverter
TDK
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
符号封装
SnapEDA
备用零件
Price @ 1000
Stock
13,499
Authorized Distributors
3
Capacitance
22 nF
22 nF
Dielectric
X5R
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
800 µm
800 µm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-12-22
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=22nF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
TAIYO YUDENGMK107BJ223KAHT
Cap ,mlcc ,0603,35V ,x5R,0.022Uf10% Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden GMK107BJ223KAHT
50V 22nF X5R 卤20% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
CAP CER 0.022UF 16V X5R 0201 / Cap Ceramic 0.022uF 16V X5R 20% Pad SMD 0201 85°C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 0.022uF, Surface Mount, 0201
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 0.022uF, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR CGA 50V 0.022muF ±20% X5R
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 223, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.80 ± 0.10