TDK CGA3E2X5R1H222M080AA
50V 2.2nF X5R 卤20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet23 页4 年前
Upverter
TDK
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-12-22
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=2.2nF, LxWxT:1x0.5x0.5mm
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=2.2nF, LxWxT:0.6x0.3x0.3mm
16V 2.2nF X5R 卤20% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENTMK063BJ222MP-F
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 25VDC 2200pF 20% X5R
CAP CER 2200PF 50V X5R 0402 / 2200 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
TAIYO YUDENEMK063BJ222KP-F
Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 16V, 2200 pF, ± 10 %, 0201, X5R/B, RoHS
描述
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=2.2nF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 0.0022uF, Surface Mount, 0603
Mlcc,0603,x5R,50V,2.2Nf,0.8Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA3E2X5R1H222M080AA
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR CGA 50V 2200pF ±20% X5R
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 222, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.80 ± 0.10