TDK C0603X5R1C222M
16V 2.2nF X5R 卤20% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet72 页14 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK C0603X5R1C222M 符号、封装和 3D STEP 模型。
相关零件
TAIYO YUDENEMK063BJ222KP-F
Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 16V, 2200 pF, ± 10 %, 0201, X5R/B, RoHS
10V 2.2nF X5R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=2.2nF, LxWxT:1x0.5x0.5mm
50V 2.2nF X5R 卤20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0402 2.2 nF 16 V ±10% Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 0.0022uF, Surface Mount, 0201
描述
Case:C0603, T.C:X5R, Voltage:1C, Cap Value:222, Tol:M, Thickness:0.3, E series: 3
CAPACITOR CERAMIC, 2200PF, 16V, X5R, 0201; Dielectric Characteristic:X5R; Capacitance:2200pF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:16VDC; Temperature Coefficient:± 15%; Capacitor Case Style:0201; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes