TDK CGA3E2X5R1A684K080AA
10V 680nF X5R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet23 页4 年前
Upverter
ODG (Origin Data Global)
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
87,297
Authorized Distributors
6
Capacitance
680 nF
680 nF
680 nF
Dielectric
X5R
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
800 µm
800 µm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Yageo GroupC0603C684K8PACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10V 0.68uF X5R 0603 10%
0603 0.68 uF 10 V ±10% Tolerance X5R Multilayer Ceramic Capacitor
TAIYO YUDENLMK107BJ684KA-T
0603 0.68 uF 10 V ±10 % Tolerance X5R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC0603C684K4PACTU
0603 C 680NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 16 V, +85DEGC, X5R DIELECTRIC, +/-10%
KYOCERA AVX0603ZD684KAT2A
0603 680 nF 10 V ±10 % Tolerance X5R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
50V 680nF X5R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.68μF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 0.68uF, Surface Mount, 0603
Mlcc,0603,x5R,10V,0.68Μf,0.8Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA3E2X5R1A684K080AA
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 10, CAP VALUE: 684, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.80 ± 0.10
CGA CERAMIC CAPACITOR 0603 (1608Metric) Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X5R ±10% 0.68muF