TDK CGA3E2NP02A821J080AA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00082uF, Surface Mount, 0603
NRND
数据表和文档
IHS
Datasheet16 页7 年前
Datasheet16 页7 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
12,490
Authorized Distributors
0
Capacitance
820 pF
820 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
800 µm
800 µm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-11-19
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2025-01-31
LTD Date2025-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Mlcc,0603,np0,100V,820Pf,0.8Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk C1608NP02A821J080AA
Cap Ceramic 820pF 100V C0G 5% Pad SMD 0603 125C T/R Automotive AEC-Q200
0603 820 pF 100 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
100V 820pF C0G 卤5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 820pF C0G ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=820pF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
Automotive Grade MLCC, 0603, NP0, 100V, 820pF, 5%, 0.80mm
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 100, CAP VALUE: 821, TOL: +/-5%, THICKNESS: 0.80 ± 0.10