TDK CGA3E2C0G1H562J080AA
50V 5.6nF C0G 卤5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet23 页4 年前
Upverter
JRH Electronics
Newark
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
+11.32%
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
Authorized Distributors
6
Capacitance
5.6 nF
5.6 nF
5.6 nF
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Yageo GroupC0603C562J5GACTU
0603 C 5.6NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 50 V, +125DEGC, C0G DIELECTRIC, +/-5%
Cap Ceramic 0.0056uF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 150C T/R
Samsung Electro-MechanicsCL10C562JB8NNNC
100V 5.6nF C0G ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Cap Ceramic 0.0056uF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 125C Low ESR Automotive AEC-Q200 T/R
CGA 0603 (1608Metric) Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 卤5% 5600pF
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0056uF, Surface Mount, 0603
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=5.6nF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 5600, TOL: +/-5%, THICKNESS: 0.80 ± 0.10
Ceramic Capacitor 5.6nF, 50V, 0603, ±5 %