TDK CGA3E1X7R1E684M080AC
25V 680nF X7R ±20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
Upverter
ODG (Origin Data Global)
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.38%
Stock
23,607
Capacitance
680 nF
680 nF
680 nF
Dielectric
X7R
X7R
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Introduction Date2012-12-22
相关零件
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.68uF, Surface Mount, 0603
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 0.68uF 10volts X7R 20%
10V 680nF X7R 卤20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.68uF, Surface Mount, 0603
0603 0.68 uF 10 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
16V 680nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Cap Ceramic 0.68uF 25V X7R 20% Pad SMD 0603 125C Low ESR Automotive T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.68uF, Surface Mount, 0603
Cap, Aec-Q200, 0.68Uf, 25V, Mlcc, 0603 Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA3E1X7R1E684M080AC
Cap Ceramic 0.68uF 25V X7R 20% SMD 0603 125°C Punched Paper T/R
Avnet Japan
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR CGA 25V 0.68muF ±20% X7R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.68μF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 25, CAP VALUE: 684, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.80 ± 0.10