TDK CGA3E1X7R1C105K080AC
16V 1uF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
Upverter
ODG (Origin Data Global)
Newark
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
+93.62%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Dielectric
X7R
X7R
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Introduction Date2012-12-22
相关零件
TAIYO YUDENEMK107B7105KA-T
Samsung Electro-MechanicsCL10B105KO8NNNC
Samsung Electro-MechanicsCL10B105KO8NNND
TAIYO YUDENEMK107B7105KAHT
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1uF 16V X7R +/-10% 0603 AEC-Q200
描述
CGA Series 0603 1 uF 16 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 1uF 16V X7R 10% Pad SMD 0603 125C Low ESR Automotive AEC-Q200 T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 0603
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=1μF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 16, CAP VALUE: 105, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.80 ± 0.10
CAP, 1µF, 16V, 10%, X7R, 0603; Capacitance:1µF; Voltage Rating:16V; Ceramic Capacitor Case:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%;