TDK CGA2B2X8R1E103K050BA
25V 10nF X8R 卤10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet16 页7 年前
Upverter
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.38%
符号封装
SnapEDA
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Dielectric
X8R
X8R
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2011-08-31
相关零件
Cap Ceramic 0.01uF 50V X8R 10% Pad SMD 0402 150C T/R Automotive AEC-Q200
50V 10nF X8R 卤10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX06035F103K4T2A
0603 10 nF 50 V ±10 % Tolerance X8R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
KYOCERA AVX08055F103K4T2A
0805 STANDARD 10NF CERAMIC MULTILAYER CAP,50V DC,+150C, X8R DIELECTRIC,+/-10% SMD
描述
Cap Ceramic 0.01uF 25V X8R 10% Pad SMD 0402 150C T/R Automotive AEC-Q200
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X8R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0402
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=10nF, LxWxT:1x0.5x0.5mm
EIA CASE SIZE: 0402, VOLTAGE: 25, CAP VALUE: 10000, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.50 ± 0.05
CAP, MLCC, X8R, 10NF, 25V, 0402; Capacitance: 10000pF; Voltage Rating: 25V; Ceramic Capacitor Case: 0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X8R; Product Range: -; Operating Temperature Min: