TDK C5750X7S2A156M250KB
100V 15uF X7S 卤20% 2220 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet34 页4 年前
Datasheet32 页11 年前
Datasheet55 页11 年前
TDK
TME
ODG (Origin Data Global)
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-33.59%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
15 µF
15 µF
Dielectric
X7S
X7S
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
2220
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
2.5 mm
2.5 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-11-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
CAP CER 15UF 100V X7S 2220 / Cap Ceramic 15uF 100V X7S 20% Pad SMD 2220 125°C Automotive T/R
10V 15uF X7S 卤20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
10V 15uF X7S 卤20% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=15μF, LxWxT:5.7x5x2.5mm
C Series 2220 15 uF 100 V ±20 % Tolerance X7S SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7S, 22% TC, 15uF, Surface Mount, 2220
Cap Ceramic 15uF 100V X7S 20% Pad SMD 2220 125C T/R
EIA CASE SIZE: 2220, VOLTAGE: 100, CAP VALUE: 15000000, TOL: +/-20%, THICKNESS: 2.50 ± 0.30