TDK C3216X7R2J103M115AE
630V 10nF X7R 卤20% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页3 年前
TDK
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-45.89%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
Stock
42,096
Authorized Distributors
4
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
630 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
1.15 mm
1.15 mm
1.15 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2011-08-22
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Yageo GroupC1206C103MCRACTU
Cap Ceramic 0.01uF 500V X7R 20% SMD 1206 125°C Plastic T/R