TDK C3216X7R1E475K
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 4.7uF, Surface Mount, 1206
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet29 页24 年前
_legacy Avnet
Farnell
Electro Sonic
element14
备用零件
Price @ 1000
Stock
485
Authorized Distributors
0
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.6 mm
1.6 mm
1.6 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-10-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
CGA Series 1206 4.7 uF 25 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
TAIYO YUDENTMK316AB7475KL-T
25V 4.7uF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENLMK316B7475KL-T
10V 4.7uF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL31B475KOHNNNE
16V 4.7uF X7R 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL31B475KPHNNNE
Samsung Electro-MechanicsCL31B475KAHNFNE
描述
Cap Ceramic 4.7uF 25V X7R 10% Pad SMD 1206 125C T/R
CAPACITOR, 1206, X7R, 25V, 4.7UF; Capacitor Application:General Purpose; Dielectric Characteristic:X7R; Capacitance:4.7µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:25VDC; Capacitor Case Style:1206; Capacitor Mounting:SMD; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C