TDK C2012X8R1E474M125AB
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.47μF, LxWxT: 2x1.25x1.25mm
数据表和文档
IHS
Datasheet16 页4 年前
TDK
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
19,225
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Dielectric
X8R
X8R
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
相关零件
CAP CER 0.47UF 6.3V X7R 0805 / 0.47 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)