TDK C2012X7R2A473K125AA
100V 47nF X7R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet34 页4 年前
TDK
Newark
element14 APAC
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
+23.13%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Authorized Distributors
6
Capacitance
47 nF
47 nF
47 nF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-11-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
TAIYO YUDENHMK212B7473KG-T
Medium-High Voltage Multilayer Ceramic Capacitors, 100V, 0.047 uF, ± 10 %, 0805, X7R, RoHS
Multilayer Ceramic Capacitor (MLCC), 47nF, 100V, ±10%, X7R, 0805
Samsung Electro-MechanicsCL21B473KCFNNNE
描述
C Series 0805 47 nF 100 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.047uF 100V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.047uF, Surface Mount, 0805
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=47nF, LxWxT:2x1.25x1.25mm
CERAMIC Capacitor 0.047UF 100V, X7R, 10%; 10%, 0805; Product Range:C Series; Capacitance:0.047 F; Capacitance
EIA CASE SIZE: 0805, VOLTAGE: 100, CAP VALUE: 47000, TOL: +/-10%, THICKNESS: 1.25 ± 0.20
Ceramic Capacitor Multilayer Ceramic 100V
CERAMIC CAPACITOR 0.047UF 100V, X7R, 10%, 0805, FULL REEL; Capacitance:0.047µF; Voltage(DC):100V; Capacitor Case / Package:0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:C Series RoHS Compliant: Yes