TDK C2012X7R2A472K085AA
100V 4.7nF X7R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet34 页4 年前
TDK
Newark
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-55.39%
Stock
97,613
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 nF
4.7 nF
4.7 nF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
850 µm
940 µm
940 µm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-11-19
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
CAP CER 4700PF 100V X7R 0805 / 4700 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Cap Ceramic 0.0047uF 100V X7R 10% Pad SMD 0805 125°C Automotive
KYOCERA AVX08051C472KAT2A
Samsung Electro-MechanicsCL21B472KCANNNC
Cap Ceramic 0.0047uF 100V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
Samsung Electro-MechanicsCL21B472KDCNNNC
200V 4.7nF X7R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
250V 4.7nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Surface Mount, 0805
CAPACITOR CERAMIC 4700PF 100V, X7R, 10%, 0805
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=4.7nF, LxWxT:2x1.25x0.85mm
EIA CASE SIZE: 0805, VOLTAGE: 100, CAP VALUE: 4700, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.85 ± 0.10
CAP, 4700PF, 100V, 10%, X7R, 0805; Capacitance: 4700pF; Voltage Rating: 100V; Ceramic Capacitor Case: 0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X7R; Product Range: C Series TDK; Operating Tem