TDK C2012X7R2A222K085AA
100V 2.2nF X7R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet34 页4 年前
TDK
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-23.87%
符号封装
3D下载
Authorized Distributors
5
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
2.2 nF
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
850 µm
940 µm
940 µm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-11-19
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, 0805
CAP CER 2200PF 100V X7R 0805 / 2200 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Yageo GroupC0805C222K1RACTU
Cap Ceramic 0.0022uF 100V X7R 10% SMD 0805 125C Plastic T/R
Samsung Electro-MechanicsCL21B222KCANNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 2200 pF, 100 V, ± 10%, X7R, 0805 [2012 Metric]
250V 2.2nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21B222KBCNNNC
50V 2.2nF X7R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
C Series 0805 2.2 nF 100 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.0022uF 100V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Surface Mount, 0805
CAPACITOR CERAMIC 2200PF 100V, X7R, 10%, 0805, FULL REEL
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=2.2nF, LxWxT:2x1.25x0.85mm
EIA CASE SIZE: 0805, VOLTAGE: 100, CAP VALUE: 2200, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.85 ± 0.10