TDK C2012X7R1A106M125AC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 10uF, Surface Mount, 0805
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet57 页3 年前
TDK
Farnell
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-11.28%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm