TDK C2012X7R0J106K125AB
C Series 0805 10 uF 6.3 V ±10% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Capacitor
Production
价格与库存
数据表和文档
TME
Datasheet57 页3 年前
TDK
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+1.45%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-12-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
6.3V 10uF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS