TDK C2012X6S1A106K085AC
10V 10uF X6S 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet57 页3 年前
TDK
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.27%
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Dielectric
X6S
X6S
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
850 µm
1.25 mm
1.25 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-08-21
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
0805 10V X6S 10uF 10% multilayer ceramic capacitor
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 10uF 6.3volts X6S 10%
0805 10 uF 16V ±10% Tolerance X6S SMT Multilayer Ceramic Capacitor
6.3V 10uF X6S 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21X106KPCLRNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X6S, +-22% TC, 10uF, Surface Mount, 0805 inch
6.3V 10uF X6S 卤20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
C Series 0805 10 uF 10 V ±10 % Tolerance X6S SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X6S, 22% TC, 10uF, Surface Mount, 0805
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=10μF, LxWxT:2x1.25x0.85mm
EIA CASE SIZE: 0805, VOLTAGE: 10, CAP VALUE: 10000000, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.85 ± 0.10
Cap Ceramic 10uF 10V X6S 10% Pad SMD 0805 105C Low ESR T/R
CAP, 10µF, 10V, 10%, X6S, 0805; Capacitance: 10µF; Voltage Rating: 10V; Ceramic Capacitor Case: 0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X6S; Product Range: C Series TDK; Operating Temperatu