TDK C1608X8R1H222K080AA
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=2.2nF, LxWxT: 1.6x0.8x0.8mm
Production
价格与库存
数据表和文档
TDK
element14 APAC
Newark
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.04%
Stock
73,577
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
2.2 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Introduction Date2011-08-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
50V 2.2nF X8R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
100V 2.2nF X8R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX08055F222KAT2A
0805 STD 2.2NF CERAMIC MULTILAYER CAP,50VDC,+150C, X8R DIELECTRIC,+/-10% SMD
描述
Cap Ceramic 0.0022uF 50V X8R 10% Pad SMD 0603 150C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X8R, 15% TC, 0.0022uF, Surface Mount, 0603
CAP, 0603, X7R, 2.2nF, 10%, 50V, CERAMIC
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 2200, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.80 ± 0.10
CAP CERAMIC, 2200PF, 50V, X8R, 0603, FULL REEL
Multilayer Ceramic Capacitors 0.0022uF 50V X8R 10% 0603
CERAMIC CAPACITOR, 2200PF, 50V, X8R, 060; CERAMIC CAPACITOR, 2200PF, 50V, X8R, 0603; Capacitance: 2200pF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 0603 ^1608 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characterist