TDK C1608X8R1H103K080AA
C Series 0603 0.01 uF 50 V ±10% Tolerance X8R Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Production
价格与库存
数据表和文档
TDK
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+469%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Introduction Date2011-08-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
50V 10nF X8R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
CGA Series 0603 10 nF 100 V ±10 % Tolerance X8R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
100V 10nF X8R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX06035F103K4T2A
0603 10 nF 50 V ±10 % Tolerance X8R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
KYOCERA AVX08055F103K4T2A
0805 STANDARD 10NF CERAMIC MULTILAYER CAP,50V DC,+150C, X8R DIELECTRIC,+/-10% SMD
描述
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=10nF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X8R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 0.01uF 50V X8R 10% Pad SMD 0603 150C T/R
TDK - C1608X8R1H103K080AA - CERAMIC CAPACITOR 0.01UF, 50V, X8R, 10%, 0603
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 10000, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.80 ± 0.10