TDK C1608X7S1A225K080AC
10V 2.2uF X7S 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
TME
Datasheet57 页3 年前
TDK
库存历史记录
3 个月趋势:
+59.85%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
3D下载
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 µF
1 µF
Dielectric
X7S
X7S
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
800 µm
800 µm
Introduction Date2012-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
CGA Series 0603 2.2 uF 10 V ±10 % Tolerance X7S SMT Multilayer Ceramic Capacitor
6.3V 2.2uF X7S 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
25V 2.2uF X7S ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
16V 2.2uF X7S 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
10V 2.2uF X7S ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7S, 22% TC, 2.2uF, Surface Mount, 1608M/0603
描述
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=2.2μF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7S, 22% TC, 2.2uF, Surface Mount, 0603
Cap, 2.2Uf, 10V, Mlcc, 0603 Rohs Compliant: Yes |Tdk C1608X7S1A225K080AC
Cap Ceramic 2.2uF 10V X7S 10% SMD 0603 125°C Punched Paper T/R
Avnet Japan
Cap Ceramic 2.2uF 10V X7S 10% Pad SMD 0603 125C Low ESR T/R
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 10, CAP VALUE: 225, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.80 ± 0.10