TDK C1608X7R1H223M080AA
50V 22nF X7R ±20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet57 页3 年前
ODG (Origin Data Global)
Newark
element14 APAC
3 个月趋势:
-38.68%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Stock
48,516
Authorized Distributors
5
Capacitance
22 nF
22 nF
22 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Introduction Date2012-08-21
相关零件
Cap Ceramic 0.022uF 50V X7R 20% SMD 0603 125°C Paper T/R
100V 22nF X7R 卤20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX06035C223KAT2A
0603 22nF 50V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.022uF, Surface Mount, 0603
描述
C Series 0603 22 nF 50 V ±20 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.022uF, Surface Mount, 0603
TDK C1608X7R1H223M080AA CERAMIC CAPACITOR 0.022UF 50V, X7R, 20%, 0603
Cap Ceramic 0.022uF 50V X7R 20% Pad SMD 0603 125C Low ESR T/R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=22nF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 22000, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.80 ± 0.10
CERAMIC CAPACITOR 0.022UF 50V, X7R, 20%, 0603; Capacitance: 0.022µF; Voltage(DC): 50V; Capacitor Case / Package: 0603 ^1608 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 20%; Dielectric Characteristic: X7R; Product Ra 91R0075