TDK C1608X7R1E154M080AA
25V 150nF X7R 卤20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet57 页3 年前
3 个月趋势:
-1.03%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Stock
48,275
Authorized Distributors
4
Capacitance
150 nF
150 nF
150 nF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
相关零件
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.15uF, Surface Mount, 0603
25V 150nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.15uF, Surface Mount, 1608M/0603
Yageo GroupC0603C154M5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.15uF X7R 0603 20%
Samsung Electro-MechanicsCL10B154KO8NNNC
16V 150nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Mlcc,0603,x7R,25V,0.15Μf,0.8Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk C1608X7R1E154M080AA
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.15μF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 25, CAP VALUE: 150000, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.80 ± 0.10