TDK C1608X6S1E105K080AB
25V 1uF X6S 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet57 页3 年前
3 个月趋势:
+0.00%
符号封装
SnapEDA
Stock
46,961
Authorized Distributors
4
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Dielectric
X6S
X6S
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Introduction Date2012-08-21
相关零件
Multilayer Ceramic Capacitor, Grm Series, 1 - F, - 10%, X6S, 25 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes
CAP CER 1UF 25V X6S 0603 / 1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric)
Cap Ceramic 1uF 4V X6S 20% Pad SMD 0603 105C T/R
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X6S, 22% TC, 1uF, Surface Mount, 0603
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=1μF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
Mlcc,0603,x6S,25V,1Μf,0.8Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk C1608X6S1E105K080AB
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 25, CAP VALUE: 1000000, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.80 ± 0.10