TDK C1608X5R1C105M080AA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 0603
数据表和文档
IHS
Datasheet57 页3 年前
TDK
Newark
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-19.79%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Authorized Distributors
4
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Dielectric
X5R
X5R
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Introduction Date2012-08-21
相关零件
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR GRM 16V 1muF ±20% X5R
Cap Ceramic 1uF 10V X5R 20% Pad SMD 0603 85C T/R
TAIYO YUDENEMK107BJ105MA-T
Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 16V, 1 uF, ± 20 %, 0603, X5R, RoHS
Samsung Electro-MechanicsCL10A105MQ8NNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 0603
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 1608M/0603
描述
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=1μF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
Cap Ceramic 1uF 16V X5R 20% Pad SMD 0603 85°C T/R
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 16, CAP VALUE: 1000000, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.80 ± 0.10
CERAMIC CAPACITOR, 1UF, 16V, X5R, 20%, 0603
Capacitor Ceramic, 1Uf, 16V, X5R, 20%, 0603, Full Reel; Capacitance:1Μf; Voltage(Dc):16V; Capacitor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Dielectric Characteristic:X5R; Product Range:C Series; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Tdk C1608X5R1C105M080AA.