TDK C1608X5R1A474K080AA
C Series 0603 0.47 uF 10 V ±10 % Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet57 页3 年前
element14 APAC
TDK
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+8.24%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Dielectric
X5R
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
800 µm
800 µm
供应链
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
TAIYO YUDENLMK107BJ474KAHT
Cap ,mlcc ,0603,10V ,x5R,0.47Uf10% Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden LMK107BJ474KAHT
Samsung Electro-MechanicsCL10A474KP8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.47 uF, 10 V, ± 10%, X5R, 0603 [1608 Metric]
Yageo GroupC0603C474K8PACTU
C0603C 470NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 10 VDC, +85DEGC, X5R DIELEC, +/-10%
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 0603
10V 470nF X5R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.47μF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
TDK C1608X5R1A474K080AA CERAMIC CAPACITOR 0.47UF, 10V, X5R, 10%, 0603
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 10, CAP VALUE: 470000, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.80 ± 0.10
Cap Ceramic 0.47uF 10V X5R 10% Pad SMD 0603 85C Low ESR T/R
Cap Ceramic 0.47uF 10V X5R 10% SMD 0603 85°C T/R
Avnet Japan
Ceramic Capacitor 0.47Uf, 10V, X5R, 10%, 0603, Full Reel; Capacitance:0.47Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X5R; Product Range:C Series Rohs Compliant: Yes |Tdk C1608X5R1A474K080AA.