TDK C1608X5R0J335K080AB
Multilayer Ceramic Capacitor, 3.3 uF, 6.3 V, ± 10%, X5R, 0603 [1608 Metric]
Obsolete
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet55 页11 年前
Datasheet31 页24 年前
Datasheet8 页13 年前
Newark
Future Electronics
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
备用零件
Price @ 1000
Stock
17,319
Authorized Distributors
1
Capacitance
3.3 µF
3.3 µF
3.3 µF
Dielectric
X5R
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
800 µm
800 µm
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
6.3V 3.3uF X5R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENJMK107BJ335KA-T
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 3.3uF, Surface Mount, 0603
Multilayer Ceramic Capacitor, Grm Series, 3.3 - F, - 10%, X5r, 10 V, 0603 [1608 Metric]
16V 3.3uF X5R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10A335KP8NNNC
10V 3.3uF X5R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 6.3, CAP VALUE: 3300000, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.80 ± 0.15
Cap Ceramic 3.3uF 6.3V X5R 10% SMD 0603 85C T/R
CAP, 3.3µF, 6.3V, 10%, X5R, 0603; Capacitance: 3.3µF; Voltage Rating: 6.3V; Ceramic Capacitor Case: 0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X5R; Product Range: C Series TDK; Operating Tempe