TDK C1608C0G1H120J080AA
C Series 0603 12 pF 50 V ±5 % Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
数据表和文档
IHS
Datasheet57 页3 年前
TDK
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-48.20%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Capacitance
12 pF
12 pF
12 pF
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
1 %
1 %
相关零件
Yageo GroupC0603C120J5GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC – SMD/SMT; KEMET; C0603C120J5GACTU; 12 pF; 0603; 50 V; 50 V
Samsung Electro-MechanicsCL10C120JB8NNNC
50V 12pF C0G 卤5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 12pF NP0 ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10C120JB8NNND
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 12pF, Surface Mount, 0603 inch
0603 12 pF 50V ±5 % Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
GRM 0603 (1608Metric) Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 12pF
描述
50V 12pF 卤5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000012uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 12pF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 125C Low ESR T/R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=12pF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
CAPACITOR CERAMIC 12PF 50V, C0G, 5%, 0603
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 12, TOL: +/-5%, THICKNESS: 0.80 ± 0.10
Capacitor CERAMIC 12PF 50V, C0G, 5%, 060; Capacitor CERAMIC 12PF 50V, C0G, 5%, 0603; Product Range:Tdk C1608C0G1H120J080AA. - C Series; Capacitance:12pF; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0603 1608 Metric]; MSL: