TDK C1608C0G1H103J080AA
Multilayer Ceramic Capacitor, C Series, 0.01 - F, - 5%, C0G / NP0, 50 V, 0603 [1608 Metric]
Production
数据表和文档
TME
Datasheet57 页3 年前
Datasheet19 页3 年前
Datasheet34 页4 年前
ODG (Origin Data Global)
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-23.20%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Introduction Date2012-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
CAP CER 10000PF 50V C0G 0603 / 10000 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
50V 10nF C0G ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 10nF null ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 10nF NP0 ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.01 uF, 50 V, ± 5%, C0G (NP0), 0603 [1608 Metric]
Yageo GroupC0603C103J3GACTU
0603 C 10NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 25 V, +125DEGC, C0G DIELECTRIC, +/-5%
描述
C Series 0603 10 nF 50 V ±5 % Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.01uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 0.01uF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 125C Low ESR T/R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=10nF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
Cap Ceramic 0.01uF 50V C0G 5% SMD 0603 125°C T/R
Avnet Japan
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 10000, TOL: +/-5%, THICKNESS: 0.80 ± 0.10
CAP, 0.01µF, 50V, 5%, C0G/NP0, 0603; Capacitance:10000pF; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:±