TDK C1608C0G1H101J
Cap Ceramic 100pF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 125C T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet29 页24 年前
element14
Future Electronics
Electro Sonic
Farnell
备用零件
Price @ 1000
Stock
70,553
Authorized Distributors
0
Capacitance
100 pF
100 pF
100 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
800 µm
800 µm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-10-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL10C101JB8NNNC
50V 100pF C0G 卤5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 100pF NP0 ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0603 100 pF 50 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL10C101JB8NNNL
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 100pF, Surface Mount, 0603 inch
Samsung Electro-MechanicsCL10C101JC8NNNC
100V 100pF C0G 卤5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
200V 100pF NP0 ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
C Series 0603 100 pF 50 V ±5 % Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0001uF, Surface Mount, 0603
Multilayer Ceramic Chip Capacitor<CA
CAPACITOR, 0603, C0G, 50V, 100PF; Capacitor Application:General Purpose; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; Capacitance:100pF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:50VDC; Capacitor Case Style:0603; Capacitor Mounting:SMD; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C