TDK C1005X8R2A221M050BA
100V 220pF X8R 卤20% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
数据表和文档
SnapEDA
封装
Stock
17,645
Authorized Distributors
1
Capacitance
220 pF
220 pF
220 pF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-10-03
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
50V 220pF X8R 卤20% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 220pF X8R 卤10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=220pF, LxWxT:1x0.5x0.5mm
Cap Ceramic 220pF 50V X8R 10% Pad SMD 0402 150°C Automotive T/R
描述
Mlcc,0402,x8R,100V,220Pf,0.5Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk C1005X8R2A221M050BA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, X8R, 15% TC, 0.00022uF, Surface Mount, 0402
EIA CASE SIZE: 0402, VOLTAGE: 100, CAP VALUE: 221, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.50 ± 0.05