TDK C1005X8R2A102M050BA
100V 1nF X8R 卤20% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet16 页4 年前
3 个月趋势:
-3.71%
符号封装
3D下载
Stock
84,041
Authorized Distributors
2
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
X8R
X8R
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Introduction Date2013-10-03
相关零件
Cap Ceramic 0.001uF 50V X8R 20% Pad SMD 0402 Conductive Epoxy 150C Automotive T/R
Cap Ceramic 0.001uF 50V X8R 10% Pad SMD 0402 150C Automotive T/R
KYOCERA AVX12061C102MAT2A
1206 1 nF 100 V ±20 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 1000pF 100V X8R 10%
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X8R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 0402
描述
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=1nF, LxWxT:1x0.5x0.5mm
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, X8R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 0402
Mlcc,0402,x8R,100V,1Nf,0.5Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk C1005X8R2A102M050BA
EIA CASE SIZE: 0402, VOLTAGE: 100, CAP VALUE: 102, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.50 ± 0.05