TDK C1005X8R2A102K050BA
C 0402 (1005Metric) Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm X8R ±10% 1000pF
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet16 页4 年前
3 个月趋势:
-0.71%
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
X8R
X8R
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Introduction Date2013-10-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Cap Ceramic 0.001uF 50V X8R 10% Pad SMD 0402 150C Automotive T/R
CAPACITOR CERAMIC 1000PF, 50V, X8R, 10%, 0402; Product Range:TDK - C Series; Cap
50V 1nF X8R 卤10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 1000pF 100V X8R 10%
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X8R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 0402
KYOCERA AVX08055F102K4T2A
50V 1nF X8R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Cap, 1000Pf, 100V, Mlcc, 0402 Rohs Compliant: Yes |Tdk C1005X8R2A102K050BA
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=1nF, LxWxT:1x0.5x0.5mm
EIA CASE SIZE: 0402, VOLTAGE: 100, CAP VALUE: 102, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.50 ± 0.05
Cap Ceramic 0.001uF 100V X8R 10% Pad SMD 0402 150C T/R