TDK C1005NP01H180J050BA
50V 18pF NP0 卤5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
数据表和文档
IHS
Datasheet16 页4 年前
TDK
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
符号封装
3D下载
Stock
10,089
Authorized Distributors
0
Capacitance
18 pF
18 pF
Dielectric
C0G
C0G
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
Introduction Date2012-11-19
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2025-01-31
LTD Date2025-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
50V 18pF C0G ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 18pF 5% C0G 50V 0402 Paper T/R
TAIYO YUDENUMK105CG180JV-F
0402 18 pF 50 V ±5 % Tolerance C0G Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
0402 18 pF 50 V ± 5 % Tolerance C0G/NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
KYOCERA AVX04025A180JAT2A
描述
Mlcc,0402,np0,50V,18Pf,0.5Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk C1005NP01H180J050BA
C 0402 (1005Metric) Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±5% 18pF
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 1.8e-05uF, Surface Mount, 0402
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=18pF, LxWxT:1x0.5x0.5mm
0402 50V NPO 18pF 5% multilayer ceramic capacitor
EIA CASE SIZE: 0402, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 180, TOL: +/-5%, THICKNESS: 0.50 ± 0.05