TDK C1005C0G1H331J050BA
CAPACITOR CERAMIC 330PF 50V, C0G, 5%, 0402; Product Range: TDK - C Series; Capaci
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet57 页3 年前
TDK
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-11.83%
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 pF
330 pF
330 pF
Dielectric
C0G
C0G
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-08-21
相关零件
TAIYO YUDENUMK105CG331JV-F
0402 330 pF 50 V ±5 % Tolerance C0G Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
50V 330pF C0G ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0402 330 pF 50 V ±5% Tolerance C0G Multilayer Ceramic Chip Capacitor
0402 50 V 330 pF ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Mlcc,0402,c0G,50V,330Pf,0.5Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA2B2C0G1H331J050BD
描述
C Series 0402 330 pF 50 V ±5 % Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00033uF, Surface Mount, 0402
Cap Ceramic 330pF 50V C0G 5% Pad SMD 0402 125C Low ESR T/R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=330pF, LxWxT:1x0.5x0.5mm
EIA CASE SIZE: 0402, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 330, TOL: +/-5%, THICKNESS: 0.50 ± 0.05
CAP, 330PF, 50V, 5%, C0G/NP0, 0402; Capacitance: 330pF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 5%; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Product Range: C Series TDK; Operating