TDK C1005C0G1H020B050BA
50V 2pF C0G 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet57 页3 年前
TDK
element14 APAC
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-22.41%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
2 pF
2 pF
2 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
Height
500 µm
500 µm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-08-21
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
0402 2 pF 50 V ±0.25 pF Tolerance NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
0402 2 pF 50 V ±0.25 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
0402 2 pF 50 V ±0.1 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 2pF 50V C0G 0.25pF Pad SMD 0402 125C T/R
TAIYO YUDENUMK105CG020CV-F
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 2pF 50V C0G 0402 +/-.25pF Gen Purp
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, CGA Series, 2 pF, 0.25pF, C0G / NP0, 50 V, 0402 [1005 Metric]
描述
C 0402 (1005Metric) Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±0.1pF 2pF
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 2e-06uF, Surface Mount, 0402
Cap Ceramic 2pF 50V C0G 0.1pF Pad SMD 0402 125C Low ESR T/R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=2pF, LxWxT:1x0.5x0.5mm
Cap 2Pf 50Vdc C0G .10Pf Smd 0402 Rohs Compliant: Yes
EIA CASE SIZE: 0402, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 2, TOL: +/-0.10PF, THICKNESS: 0.50 ± 0.05
CERAMIC CAPACITOR 2PF 50V, C0G/NP0, 0.1pF, 0402, FULL REEL; Capacitance: 2pF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 0402 ^1005 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 0.1pF; Dielectric Characteristic: C0G /