TDK C0603X5R1E101K030BA
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=100pF, LxWxT: 0.6x0.3x0.3mm
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet57 页4 年前
TDK
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.23%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 pF
100 pF
100 pF
Dielectric
X5R
X5R
Case/Package
0201
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %