TDK C0603X5R0J474M030BC
6.3V 470nF X5R 卤20% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet57 页4 年前
ODG (Origin Data Global)
Newark
element14 APAC
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+40.16%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Dielectric
X5R
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0201
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
300 µm
300 µm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-12-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
CAP CER 0.47UF 6.3V X5R 0201 / 0.47 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
0201 4 V 0.47 uF ±20% Tolerance X5R Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL03A474MR3NNNC
4V 470nF X5R 卤20% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENAMK063BJ474MP-F
Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 4V, 0.47 uF, ± 20 %, 0201, X5R, RoHS
Samsung Electro-MechanicsCL03A474MQ3NNNH
描述
C Series 0201 0.47 uF 6.3 V ±20 % Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.47μF, LxWxT:0.6x0.3x0.3mm
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 0201
Cap Ceramic 0.47uF 6.3V X5R 20% Pad SMD 0201 85C T/R
CERAMIC CAPACITOR, 0.47UF, 6.3V, X5R, 0201, FULL REEL
EIA CASE SIZE: 0201, VOLTAGE: 6.3, CAP VALUE: 470000, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.30 ± 0.03
Capacitance:0.47Μf; Voltage(Dc):6.3V; Capacitor Case/Package:0201 [0603 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Dielectric Characteristic:X5R; Product Range:C Series; Product Length:0.6Mm; Product Width:0.3Mm; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Tdk C0603X5R0J474M030BC.