TDK C0603CH1H330J030BA
Cap Ceramic 33pF 50V CH 5% SMD 0201 85°C Punched Paper T/R
NRND
数据表和文档
IHS
Datasheet57 页4 年前
TDK
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-08-21
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2025-01-31
LTD Date2025-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
50V 33pF C0G ±5% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 33pF NP0 ±5% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENUMK063CG330JT-F
Multilayer Ceramic Capacitors (Temperature compensating type), 50V, 33 pF, 0201, C0G/CG, RoHS
0201 33 pF 25 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
25V 33pF NP0 ±5% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=33pF, LxWxT:0.6x0.3x0.3mm
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, CH, 60ppm/Cel TC, 3.3e-05uF, Surface Mount, 0201
EIA CASE SIZE: 0201, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 330, TOL: +/-5%, THICKNESS: 0.30 ± 0.03
Cap Ceramic 33pF 50V CH 5% Pad SMD 0201 85C Low ESR T/R
General Purpose MLCC, 0201, CH, 50V, 33pF, 5%, 0.30mm