TDK C0603C0G1E120J030BA
C Series 0201 12 pF 25 V ±5 % Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet57 页4 年前
TDK
Newark
Farnell
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-17.69%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Capacitance
12 pF
12 pF
12 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0201
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
300 µm
300 µm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-08-21
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2025-01-31
LTD Date2025-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
25V 12pF C0G ±5% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 12pF 25V C0G 5% Pad SMD 0201 125C T/R
Cap Ceramic 12pF 25V C0G 5% SMD 0201 125°C Paper T/R
Yageo GroupC0201C120J3GACTU
Cap Ceramic 12pF 25V C0G 5% Pad SMD 0201 125C Extreme Low ESR T/R
TAIYO YUDENUMK063CG120JT-F
Cap, Mlcc, 0201, 50V, C0G, 12Pf 5%, T&r Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden UMK063CG120JT-F
Samsung Electro-MechanicsCL03C110JA3GNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 11pF, Surface Mount, 0201 inch
描述
25V 12pF 卤5% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000012uF, Surface Mount, 0201
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=12pF, LxWxT:0.6x0.3x0.3mm
EIA CASE SIZE: 0201, VOLTAGE: 25, CAP VALUE: 12, TOL: +/-5%, THICKNESS: 0.30 ± 0.03
CAP, 12PF, 25V, 5%, C0G/NP0, 0201, REEL; Capacitance: 12pF; Voltage Rating: 25V; Ceramic Capacitor Case: 0201 [0603 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 5%; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Product Range: C Series TDK; Opera