TDK B72220S350K101
Resistor, Voltage Dependent, 45V, 33J, Through Hole Mount, Radial Leaded
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet46 页14 年前
Newark
_legacy Avnet
Farnell
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.40.00
Introduction Date2001-04-05
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
相关零件
LittelfuseV68ZA20P
ZA Series 56 VDC 40 V RMS 135 V Clamp 2000 A 10000 pF Radial Lead Varistor
Epcos Standard Series Metal Oxide Varistor 8nF 20A; Clamping 110V; Varistor 56V
MOV-20D SERIES METAL OXIDE VARISTOR 16.8NF 20A, CLAMPING 93V, VARISTOR 47V, T&R
Var MOV 40VAC/56VDC 2000A 68V Thru-Hole Radial Automotive Bulk
Epcos Standard Series Metal Oxide Varistor 6.75nF 20A; Clamping 135V; Varistor 68V
93V 1W 33J 16800pF@1kHz 38V 30V 42V 2000A Radial Leaded Varistors ROHS
描述
B722 Series 56 V 2000 A Through Hole 21.5 mm Disc Metal Oxide Varistor
Varistor Temperature range: -40 ... 85 °C Code: S20K35 IEC-climate category: 40/85/56 Pitch: 10 mm Direct voltage max.: 45 V Energy: 33 J Surge current: 2 kA
VARISTOR, 110V, 20mm DISC; Peak Surge Cu; VARISTOR, 110V, 20mm DISC; Peak Surge Current @ 8/20µS:2kA; Varistor Case:Disc 20mm; Clamping Voltage Vc Max:110V; Peak Energy (10/1000uS):33J; Voltage Rating VDC:45V; Voltage Rating VAC:35V; Operating Temperature Min:-40°C
VARISTOR, 33.0J, 35VAC; Series:B722; Voltage Rating, AC:35V; Suppressor Type:Varistor; Voltage Rating, DC:45V; Peak Pulse Current IPP @ 8/20µs:2000A; Voltage, Clamping 8/20µs Max:110V; Max Transient Energy 10/1000µs:33J; Capacitance:8000pF; Case Style:Radial; Approval Category:UL, CSA; Body Diameter:22.5mm; External Depth:1mm; External Length / Height:26mm; Lead Length:30mm; Temp, Op. Max:85°C; Temp, Op. Min:-40°C; Tolerance, Varistor Voltage +:10%; Transient Energy:33J; Voltage, Clamping Max:110V; Voltage, Varistor:56V; Voltage, Varistor at 1mA:56V; Voltage, Varistor at 1mA Max:61.6V; Voltage, Varistor at 1mA Min:50.4V