EPCOS B72220S0400K101
Epcos Standard Series Metal Oxide Varistor 6.75nF 20A; Clamping 135V; Varistor 68V
数据表和文档
Burklin Elektronik
Datasheet47 页8 年前
Newark
Ciiva
element14 APAC
3 个月趋势:
-2.54%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B72220S0400K101 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2001-04-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Var MOV 40VAC/56VDC 2000A 68V Thru-Hole Radial Automotive Bulk
MOV-20D SERIES METAL OXIDE VARISTOR 5.8NF 20A, CLAMPING 135V, VARISTOR 68V
LittelfuseV68ZA20P
ZA Series 56 VDC 40 V RMS 135 V Clamp 2000 A 10000 pF Radial Lead Varistor
LittelfuseV10E40P
LV UltraMov Series - Varistor Series, 68V, 2000A, disc 10mm, RoHS
RESISTOR, VOLTAGE DEPENDENT, 45V, 33J, THROUGH HOLE MOUNT, RADIAL LEADED
Epcos Standard Series Metal Oxide Varistor 8nF 20A; Clamping 110V; Varistor 56V
描述
VARISTOR 68V 2KA DISC 20MM / 68 V 2 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 20mm
BULK 2 Radial Through Hole VARISTOR TVS Varistor 135V 20A 20mm 10%
68V 2KA 1 61.2V 748V 56V 40V 37J 6.75nF@1kHz 25.5mm*5.4mm
Leaded Disk Varistors, Max. Operating Voltage [AC]=40Vrms, Max. Surge Current Imax(8/20μs,1time)=2000A
61.2V~74.8V 2kA Radial Leaded Varistors ROHS
56V 40V 68V Plugin Varistors ROHS
Varistor, 37J, Through Hole Mount
Varistor, 40Vac, 56Vdc, 135V, 20Mm Disc; Voltage Rating Vac:40V; Voltage Rating Vdc:56V; Product Range:Standard Series; Clamping Voltage Vc Max:135V; Varistor Case Style:Disc 20Mm; Peak Surge Current @ 8/20Μs:2Ka Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B72220S0400K101