TDK B72220S110K101
Varistor, 11 Vrms @ +85 C, 14 VDC @ +85 C, 36 V (Max.) @ +25 C, Metal Oxide
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet46 页14 年前
Newark
_legacy Avnet
Farnell
Future Electronics
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.40.00
Introduction Date2001-04-05
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Epcos Standard Series Metal Oxide Varistor 23nF 20A; Clamping 36V; Varistor 18V
Epcos Standard Series Metal Oxide Varistor 19nF 20A; Clamping 43V; Varistor 22V
SIOV METAL OXIDE VARISTOR Varistor, 18V, 12J, Through Hole Mount
Varistor, Metal Oxide, 18V, 20Mm, 10% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. MOV-20D180KTR
PanasonicERZV14D220
Varistor 14 Volt AC 18 Volt 2000 Amp 22 Volt Through Hole Bulk
LittelfuseV24ZA50P
VARISTOR, CIRCUIT PROTECTION;14VAC;43V;2000A;METAL OXIDE;18000PF;RADIAL;85DEGC
描述
Varistor Temperature range: -40 ... 85 °C Code: S20K11 IEC-climate category: 40/85/56 Pitch: 10 mm Direct voltage max.: 14 V Energy: 10 J Surge current: 2 kA
Varistor, 36V, 20Mm Disc; Voltage Rating Vac:11V; Voltage Rating Vdc:14V; Product Range:Standard Series; Clamping Voltage Vc Max:36V; Varistor Case Style:Disc 20Mm; Peak Surge Current @ 8/20Μs:2Ka; Operating Temperature Min:-40°C Rohs Compliant: Yes |Epcos B72220S110K101
VARISTOR, 10.0J, 11VAC; Series:B722; Voltage Rating, AC:11V; Suppressor Type:Varistor; Voltage Rating, DC:14V; Peak Pulse Current IPP @ 8/20µs:2000A; Voltage, Clamping 8/20µs Max:36V; Max Transient Energy 10/1000µs:10J; Capacitance:23000pF; Case Style:Radial; Approval Category:UL, CSA; Body Diameter:22.5mm; External Depth:1mm; External Length / Height:26mm; Lead Length:30mm; Temp, Op. Max:85°C; Temp, Op. Min:-40°C; Tolerance, Varistor Voltage +:10%; Transient Energy:10J; Voltage, Clamping Max:36V; Voltage, Varistor:18V; Voltage, Varistor at 1mA:18V; Voltage, Varistor at 1mA Max:19.8V; Voltage, Varistor at 1mA Min:16.2V