TDK B72210S2511K101
Leaded Disk Varistors, Max. Operating Voltage [AC]=510Vrms, Max. Surge Current Imax(8/20μs, 1time)=3500A
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet35 页8 年前
Farnell
Newark
_legacy Avnet
TME
Restocked
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK B72210S2511K101 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.40.00
Introduction Date2001-04-05
相关零件
LittelfuseV10E510P
UltraMOV Series - High Surge Current Radial Leaded Varistor, 3500A, disc 10mm, RoHS
LittelfuseV10E550P
LittelfuseV10E625P
VARISTOR 1KV 3.5KA DISC 10MM / 1 kV 3.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
Leaded Disk Varistors, Max. Operating Voltage [AC]=625Vrms, Max. Surge Current Imax(8/20μs,1time)=3500A
Bulk 2 Through Hole VARISTOR TVS Varistor 1.5kV 25A 13mm 0.4W
PanasonicERZE08A751
1240V 0.4W 130pF@1kHz 70J 615V 460V 750V 2500A Radial Leaded Varistors ROHS
描述
Metal 2 Through Hole VARISTOR TVS Varistor 1.355kV 25A 12mm 10%
Varistor, 670V, 80J, Through Hole Mount |Epcos B72210S2511K101
820V 3.5KA 1 738V 902V 670V 510V 80J 140pF@1kHz 12mm*8mm*15mm
820 V 3.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
Var MOV 510VAC/670VDC 3500A 820V Thru-Hole Radial Bulk
TVS Varistor, 510 VAC, 670 VDC, B722 AdvanceD, 1.355 kV, Disc, Radial Leaded, 10 mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
VARISTOR, MOV, 1.355KV, DISC 12MM
Varistors 510VAC 10% 10mm AdvanceD
VARISTOR, MOV, 1.355KV, DISC 12MM; Voltage Rating VAC: 510V; Voltage Rating V DC: 670V; Product Range: B722 AdvanceD Series; Clamping Voltage Vc Max: 1.355kV; Varistor Case Style: Disc 12mm; Varistor Type: Metal Oxide Varistor (MOV); Peak Surge Current @ 8/20µs: 3.5kA; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature Max: 85°C; Peak Energy (10/1000uS): 80J; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018)