TDK B57471V2472J062
Thermistor NTC 4.7K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 4455K T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet27 页5 年前
TDK
Newark
Ciiva
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Thermistor NTC 4.7K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 3500K -4 to -3.5 T/R Automotive
Thermistor NTC 4.7K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 3545K Plastic T/R
Thermistor NTC 4.7K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 3650K >= -3.5 T/R
Thermistor NTC 4.7K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 3635K >= -3.5 Blister T/R
Thermistor NTC 4.7K Ohm 1% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 3500K -4 to -3.5 T/R Automotive
描述
Chip NTC Thermistors (Sensor), Resistance (at 25°C)=4.7kΩ, Resistance Tolerance (at 25°C)=±3%
Tape and Reel 4480 2 Surface Mount NTC Thermistor 1.25mm 125C 210mW 4455K
Thermistor NTC 4.7KOhm 5% 2-Pin 0805 Blister T/R
THERMISTOR, NTC, 4K7, 0805; Zero Power Resistance at 25°C: 4.7kohm; Product Range: B57471V2 Series; Thermistor Mounting: SMD; Beta Value (K): 4480K; Thermistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Thermistor Terminals: -; Operating