TDK B32529C0224K000
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
Datasheet44 页5 年前
Datasheet49 页11 年前
Datasheet0 页0 年前
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-04-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Yageo GroupR82DC3220DQ60K
Film Capacitor, 0.22 uF, 40 V, 63 V, ± 10%, Metallized PET Stacked, Radial Box - 2 Pin
Yageo GroupR82DC3220AA60K
Film Capacitor, Polyester, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.22uF 63V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 125C Automotive T/R
Cap Film 0.22uF 63V PET 10%( 7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 100C Bulk
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
描述
Metallized Polyester Capacitors (MKT), 0.22uF, 63V DC, 2.5mm(W) x 6.5mm(H) x 7.3mm(L)
Cap Film 0.22uF 63V PET 10%( 7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive AEC-Q200 Bulk
EPCOS B32529C0224K000 CAPACITOR PEN FILM, 0.22UF, 63V, 10%, RADIAL
TDK B32529C0224K000 PET capacitor 0.22 µF 63V DC 40V AC 10% 5x7.3x2.5x6.5mm
卤10% 63V 220nF -55鈩儈+125鈩 Metallized Polyethylene Terephthalate (PET) Film Capacitors ROHS
Capacitor Capacitance tolerance: ±10% Dielectric: Metallised Polyester Foil IEC-climate category: 55/125/56 Pitch: 5 mm Capacitance: 220 nF Rated voltage: 63 VDC / 40 VAC ø d: 0.5 mm
Cap, Film, 0.22Uf, 40Vac, Radial; Dielectric Type:Metallized Pet Stacked; Capacitor Case/Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.22Μf; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage(Ac):40V; Voltage(Dc):63V; Capacitor Mounting:Through Holerohs Compliant: Yes |Tdk B32529C0224K000.