TDK B32529C0222K000
Cap Film 0.0022uF 63V PET 10% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Production
价格与库存
数据表和文档
TDK
Datasheet44 页5 年前
Newark
Ciiva
TME
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-04-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Yageo GroupR82EC1220DQ50K
Film Capacitor, 2200 pF, 63 V, 100 V, ± 10%, Metallized PET Stacked, Radial Box - 2 Pin
Yageo GroupR82EC1220AA50K
Film Capacitor, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.0022uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR82MC1220DQ50K
Cap Film 0.0022uF 400V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Ammo
Cap Film 0.0022uF 100V PET 10% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive Ammo
描述
Metallized Polyester Capacitors (MKT), 0.0022uF, 63V DC, 2.5mm(W) x 6.5mm(H) x 7.3mm(L)
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.0022uF, Through Hole Mount
FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 10% 2.2nF 63V
Capacitor Capacitance tolerance: ±10% Dielectric: Metallised Polyester Foil IEC-climate category: 55/125/56 Pitch: 5 mm Capacitance: 2.2 nF Rated voltage: 63 VDC / 40 VAC ø d: 0.5 mm