Yageo Group R82MC1220DQ50K
Cap Film 0.0022uF 400V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Ammo
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页2 年前
Farnell
Newark
element14 APAC
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.08%
备用零件
Price @ 1000
Stock
81,592
Authorized Distributors
4
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
2.2 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
PC Pins
PC Pins
Height - Seated (Max)
6.604 mm
6.604 mm
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2014-07-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Cap, 2200Pf, 400V, Film, Radial Rohs Compliant: Yes |Epcos B32529C6222K189
Cap Film 0.0022uF 400V PET 10% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Film Capacitor, Polyester, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.0022uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR82EC1220DQ50K
Film Capacitor, 2200 pF, 63 V, 100 V, ± 10%, Metallized PET Stacked, Radial Box - 2 Pin
Yageo GroupR82EC1220Z350K
Cap Film 0.0022uF 100V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Bulk
Yageo GroupRSBPC1220AA00K
Film Capacitor, 2200 pF, 220 V, 630 V, ± 10%, Metallized PET Stacked, Radial Box - 2 Pin
描述
Film Capacitor, 2200 pF, 200 V, 400 V, ± 10%, Metallized PET Stacked, Radial Box - 2 Pin
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.0022Uf, Through Hole Mount